Yalnızca tur başlangıç tarihi ve detayları websitesinde belirtilmiş turlar için rezervasyon MONTIS Trips & Expeditions ve katılımcının her ikisinin de teyit edilmiş bilgisi ile yapılabilir.

Aşağıda sözleşmemizdeki rezervasyon süreçleriyle ilgili maddeleri görebilirsiniz:

1 ) ÖN REZERVASYON

Telefonla ya da e maille ( teyidini almak kaydıyla ) turlarımıza ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ön rezervasyonlar ve yer ayırtmalar katılımcıya tarafımızdan bildirilen tarihe kadar geçerlidir ve tarih son başvuru tarihinden ileri bir tarih olamaz.

Ön rezervasyon, kesinleştirilmiş rezervasyon haklarını kapsamaz ancak ön rezervasyon yapan katılımcıların turun ya da etkinliğin dolması durumunda bilgilendirme ve tercih önceliklerini şirketimiz garanti eder.

Turun ya da etkinliğin opsiyon süresinden önce dolması ve beklemede olan başka başvurular olması durumunda opsiyon tarihini beklemeden ön rezervasyon yapan katılımcıdan tura /etkinliğe katılım durumunu netleştirip kesinleştirmesini istenebilir.

Ön başvuru şartları içinde, tura/etkinliğe katılımın kesinleştirilmesi gereken sürenin sonunda kesin kayıt yaptırmamış katılımcılar öncelik haklarını kaybederler ve ayırttıkları yer koşulsuz iptal edilir. Bu durum yazılı, sözlü ve ya elektronik ortamda geri bildirim ön koşulu yoktur.

2 ) REZERVASYON KESİNLEŞTİRME

Rezervasyonun kesinleştirme işlemleri sözleşme ve ödemeden sonra yapılabilmektedir.

Her bir tur için belirlenen tur depozitinin ödenmesi ve bu sözleşmenin anlaşılıp kabul edildiğine dair ibare içeren rezervasyon formunun imzalanması ile bu belgelerin eksiksiz hazırlanıp, ıslak imzalı olarak asıllarını tarafımıza ulaştırdıkları andan itibaren rezervasyonları kesinleştirmiş sayılır.

Ödemelerin ve ya imzalı belgelerin asıllarının firmamıza ulaştırılması esnasında oluşabilecek hatalardan ve gecikmelerden katılımcı sorumlu olup, ön rezervasyon ve / ve ya son başvuru tarihinin geçirilmesi sonucunda meydana gelen olumsuz sonuçlardan şirketimiz sorumlu değildir.

18 yaşından küçükler, velileri aracılığıyla rezervasyon yaptırabilirler.

Grup rezervasyonlarında grup adına rezervasyon yaptıranların, tur programını, detaylarını ve bu sözleşmede yer alan koşulları grubun bütün üyelerine bildirdiği kabul edilir ve her bir grup üyesinin neden olduğu olası yükümlülüklerde eşit oranda ortak sorumlu oldukları kabul etmiş sayılırlar.

A – YURT DIŞI TURLARDA REZERVASYON ve KESİNLEŞTİRME

Yurtdışı gezilerimizde kişi başı paket tur / ekspedisyon bedelinin (en düşük tarifesi üzerinden) %25’i rezervasyon sırasında depozit olarak alınır.

Tur / ekspedisyon bedelinin kalan miktarı son başvuru tarihinde, katılımcı sayısına göre belirlenen tur bedeli üzerinden ödenir.

Ödemede taksitli seçenekler tercih edilmiş ise son başvuru tarihinden itibaren taksitlendirme başlar.

B – YURT İÇİ TURLARDA REZERVASYON ve KESİNLEŞTİRME

Yurtiçi gezilerimizde kişi başı paket tur / ekspedisyon bedelinin (en düşük tarifesi üzerinden) %25’i rezervasyon sırasında depozit olarak alınır.

Tur / ekspedisyon bedelinin kalan miktarı son başvuru tarihinde, katılımcı sayısına göre belirlenen tur bedeli üzerinden ödenir.

Ödemede taksitli seçenekler tercih edilmiş ise son başvuru tarihinden itibaren taksitlendirme başlar.