Montis Ana Kampları

Dağların kalbindeki maceralarınız için konforlu, güvenli ve doğaya saygılı bir ana kampınız var. Siz sadece maceranıza odaklanın…

MONTIS ANA KAMPLARI

Türkiye’de dağcılık, doğa yürüyüşleri ve tırmanış turlarında uzmanlaşmış, macera turizminin lider firması olan MONTIS Trips & Expeditions olarak uzun yıllardır çeşitli dağlık bölgelerde kamp hizmetleri vermekteyiz. Tırmanış ve doğa yürüyüşü sezonu boyunca Kaçkar Dağları Dilberdüzü Ana Kampı, Aladağlar Milli Parkı Emli Vadisi Ana Kampı ve Ağrı Dağı 3350 m Ana Kamplarımızda doğa severler için donanımlı çalışanlarımızla güvenli, sağlıklı, hijyenik, konforlu ve doğaya saygılı ana kamplarımızı işletiyoruz. Kamplarımızdan turlarımızda hizmet alabileceğiniz gibi tıpkı bir otel gibi münferit olarak da hizmet alabilir, kamplarımızda konaklayabilirsiniz.

EMLİ VADİSİ, ALADAĞLAR

DİLBERDÜZÜ, KAÇKARLAR

3350 M, AĞRI DAĞI

 

Emli Ana Kampı

EMLİ VADİSİ, ALADAĞLAR – MONTIS ANA KAMPI

Aladağlar Milli Parkı içinde, Emli Vadisi’ndeki ana kampımız Sarımemedler ya da Sarımemed ‘in Yurdu olarak bilinen yerde kuruludur. Muhteşem manzarası, ulaşım kolaylığı, konfor ve lojistik kolaylığı nedeniyle Aladağlar ‘daki en gözde kampımızdır.

NASIL GİDİLİR?

Aladağlar Milli Parkı’na Niğde Çamardı ilçesi, Çukurbağ Köyü girişinden Martı Mahallesi istikametini takip ederek Mahalle çıkışındaki dağlara doğru giden yolu ve Emli Vadisi tabelalarını takip ederek gelebilirsiniz. Aşağıdaki ikonu tıklayarak navigasyon için konumumuzu görebilirsiniz.

 

KARAYOLU GÜZERGAHI İÇİN TIKLAYIN:

https://goo.gl/maps/YBgZpDr7pX52hNcv7

ALADAĞLAR’DA NELER YAPALIM?

Hiç şüphe yok ki Türkiye’nin en çok ziyaret edilen dağlık coğrafyalarından biri Aladağlardır. Orta Toroslar’ ın bu bölümü dağcılar, doğa yürüyüşçüleri, kuş gözlemcileri, kampçılar ve birçok değişik dalda doğa sporları yapanlar için vazgeçilmez bir bölgedir. Kayalık dağlar, ormanlık araziler, derin vadiler ve kanyonlar doğaseverler için eşsiz olanaklar sunar. Eşsiz manzaralar arasında kalabalıktan uzak, sakin bir kamp tatili yapabilir ya da kendinizi bu eşsiz milli parktaki maceralara bırakabilirsiniz. Uzman liderlerimizle doğa yürüyüşleri, dağcılık ve tırmanış eğitimleri ve dağcılık turlarımıza katılabilirsiniz. Eminiz siz de bizler gibi tutkuyla bu görkemli dağlara bağlanacaksınız.

ANA KAMP HİZMETLERİ

Emli Vadisi, Aladağlar kampımızda turlarımızda, eğitim etkinliklerimizde ve münferit olarak hizmet alabilirsiniz. Sadece uyku tulumunuzu yanınıza alarak kampımıza gelebilirsiniz. Kampımız kamp yeri hizmeti vermez. Tam pansiyon konaklama hizmeti vermektedir. Kendi çadırınızı dilerseniz getirebilir, tercihinize göre kendi çadırınızda da tam pansiyon konaklama hizmeti alarak kalabilirsiniz. Kamp yerimizde konaklama çadırları, mutfak çadırı, depo çadırı, gölgelik keçi kılı yörük çadırı, içme ve kullanma suyu, atık bidonları, güneş enerjili aydınlatmalar, portatif masa ve sandalyeler, yeme-içme ekipmanları bulunmaktadır.

KAMPTA YEMEKLER

Kampımızda tam pansiyon konaklama hizmeti verilmektedir. Doğa sporcularının ve doğaseverlerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış haftalık set menü olarak erken kahvaltı, kahvaltı, öğle yemeği kumanyası ve akşam yemeği sunulmaktadır. Öğle yemeği için ayrıca á la carte menü sunulur. Detaylı menüler için lütfen tıklayınız.

KAMPTA İÇECEKLER

Kamp yerimizde günün belli saatlerinde sıcak içecekler, atıştırmalıklar ücretsiz olarak ikram edilir. İçme suyu kamptaki kaynak suyudur. Kampımızda meşrubat ve diğer soğuk içecekler satılmaktadır.

KAMPTA DUŞ & WC, KİŞİSEL TEMİZLİK

Kamp yerimizde milli park işletmesine ait olan ortak kullanıma açık bir duş ve WC binası bulunur. Bunun haricinde kamp yerimizde güneş ısıtmalı seyyar duş torbaları da bulunduruyoruz. Kamp yerimizde ayrıca akan su, el yıkamak için musluklu bidonlar ve sabun bulunur. Ayrıca tüm katılımcılara bir hijyen-temizlik seti verilmektedir.

KONAKLAMA ÇADIRLARI

Kamp yerimizde iki kişi ve aile ile konaklamak isteyen misafirlerimize önünde ayrı bir oturma yeri, masa ve sandalyesi bulunan ve bagajı olan aile tipi çadırlar sunulur. Tek kişi konaklamak isteyen katılımcılarımıza ise en az 2 kişilik dağ tipi dome çadırlar sunulur. Çadırlarımızda branda kılıflı matlar bulunur.

TEK KİŞİLİK ÇADIRLARIMIZİKİ KİŞİ ve AİLE TİPİ ÇADIRLARIMIZ

Not: Birimler cm’dir. Tek kişilik çadırlarımız 5 mevsim alüminyum çubukludur.

KAMPLI ALADAĞLAR TURLARI

Emli Vadisi, Aladağlar kampımızda turlarımızda, eğitim etkinliklerimizde ve münferit olarak hizmet alabilirsiniz. Aladağlar’ daki kamplı turlarımız için tıklayınız.

Aladağlar’ daki kamplı turlarımızda kamp yapmanın en zahmetsiz, en konforlu halini yaşarken aynı zamanda ulaşım, rehberlik gibi hizmetleri tek bir pakette alabilirsiniz. Aladağlar bölgesinde deneyimli tur liderlerimiz ile dağcılık ve tırmanış eğitimleri,  dağcılık ve tırmanış turları yapabilirsiniz. Ayrıca kapalı gruplara özel çocuk kampları, aktif tatiller, aile turları gibi farklı içerikleri de sizlere özel paketler halinde sunuyoruz.

KAMPLARIMIZI KİMLERE ÖNERİYORUZ?

Kamplarımızı turlarımıza katılarak kullanabileceğiniz gibi özel etkinlikleriniz için de hizmet alabilirsiniz. Kamp tatili yapan aileler, tırmanışa gelen dağcılar, kaya tırmanış bölgelerine gelen kaya tırmanış sporcuları, kuş gözlemcileri, motosikletli doğaseverler, patika-dağ koşucuları, diğer seyahat acentaları ve özel gruplar için kampımızı öneriyoruz. Sadece uyku tulumunuzu alarak gelip kamp yapmanın vakit alan ve ayrı bir yoğunlaşma isteyen işlerini, lojistik sorunlarını düşünmeden aktivitelerinize ya da ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. Doğadaki vaktinizi çok daha etkin, verimli ve eğlenceli kılabilirsiniz.

EK HİZMETLER

Kamp yerimizde başta ulaşım hizmetleri olmak üzere yeme içme, özel rehberlik gibi hizmetler alabilirsiniz.

ULAŞIM HİZMETLERİ

Diğer kamp alanlarına, tırmanış bölgelerine, yakın köylere ve ilçe merkezine, tırmanış bölgelerine ve Kayseri Havalimanına ulaşım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Ek hizmetlerimizden aksaklık yaşamadan yararlanabilmek için rezervasyon sırasında ek hizmet – ulaşım taleplerinizi bildirmeniz önemlidir.

 EMLİ KAMPI FİYAT LİSTESİ

TAM PANSİYON KONAKLAMA

Kişi Başı Gecelik

Kamp Konaklaması Cuma –Cumartesi*

275 TL

Kamp Konaklaması  Pazar – Cuma*

220 TL

Kendi Çadırında / Karavanında Konaklama  Pazar- Pazar**

200 TL

*Fiyata Dâhil Olanlar

 • Milli park konaklama ücretleri
 • Ücretsiz çadır, mat
 • 1 Kahvaltı, 1 öğle yemeği / kumanya, 1 akşam yemeği
 • Kampta ikram saatlerinde atıştırmalıklar ve sıcak içecekler

**Fiyata Dâhil Olanlar

 • Milli park konaklama ücretleri
 • 1 Kahvaltı, 1 öğle yemeği / kumanya, 1 akşam yemeği
 • Kampta ikram saatlerinde atıştırmalıklar ve sıcak içecekler

Önemli not: Hijyen koşulları göz önünde bulundurulduğunda uyku tulumu kiralaması yapılamayacaktır, kendi uyku tulumunuzla gelmenizi rica ederiz. Yaz dönemi boyunca Emli kamplarında yapılacak konaklamalarda konfor derecesi 0 –5 derece olan 3 mevsim tulumlar yeterli olacaktır.

TRANSFER HİZMETLERİ

YÖN

ÜCRETLER

Kazıklı Ali Kanyonu / Bölük Orman

15 TL Kişi başı tek yön

Çukurbağ Köyü / Demirkazık Köyü

130 TL 1-4 Kişi tek yön

Çamardı

160 TL 1-4 Kişi tek yön

Kayseri Havaalanı

Tek yön binek araç ( 1-2 kişilik)

Tek yön araç Mercedes Vito (3 – 5 kişilik)

 

450 TL Tek yön araç fiyatı

900 TL Tek yön araç fiyatı

REHBERLİK

Özel rehberlik hizmetlerimiz için lütfen ofisimizle görüşünüz.

MİSAFİRLERİMİZE PRATİK ÖNERİLER & UYARILAR

 • Çadırlarımızda süreli olarak aydınlatma bulunur. Ancak misafirlerimizin kafa lambası getirmelerini öneriyoruz.
 • Çadırlarımızda kolay temizlenebilir branda kılıflı köpük matlar sağlanmaktadır. Gayet konforludur. Yine de dileyen katılımcılarımız şişme mat, şişme yatak, basit bir çarşaf ve tercihlerine göre yastık getirebilirler.
 • Kamp yerlerinde rahat etmek için sandalet, spor ayakkabı veya terlik getirebilirsiniz.
 • Gece bölge serindir. Dağ kamplarına uygun kıyafetler bulundurun.
 • Yükseklerde UV ışınlarının etkisi çok daha güçlüdür. Mutlaka şapka, güneş koruyucu krem ve güneş gözlüğü bulundurunuz. Özel hassasiyetleriniz varsa hafif uzun kollu ve uzun paçalı giysiler tercih edebilirsiniz.
 • Bu bir doğa kampıdır. Kamp alanlarımızın asıl sahipleri öncelikle bölgenin yaban hayatı sakinleri, sonra yerellerdir. Kamp yerlerimizde doğanın gerçek sahipleri de ikamet etmektedir. Lütfen kamplarımıza bu hassasiyeti bilerek, kamplarımızın kuştan, böceklerden yalıtılmış bir alan olmadığını bilerek geliniz.
 • Kamp yerlerinde arı, sinek gibi zararsız böcekler görülür. Alerjiniz ya da hassasiyetiniz varsa önlemlerinizi alınız. Bizi uyarınız.
 • Kamp yerlerimizde doğaya saygılı bir konaklamayı ilke edindik. Lütfen yardımcı olunuz. Atıklarınızı kamp görevlileri ve dağ liderlerimizin bilgilendirmelerine uyarak bertaraf ediniz.
 • Kamp mutfağımızın çalışma saatlerine, sipariş kurallarına lütfen uyunuz.
 • Bir açık hava doğa kampında gece sohbetleri çok keyiflidir. Lütfen eğlence saatleri, eğlencenizin ses yüksekliği konusunda dikkatli olunuz.
 • Kamp yerlerinde gece sessizliğinde küçük sesler dahi rahatsız edici olabilir. Gece tırmanış için uyananlar ya da çobanlar gibi. Kulak tıkacı bulundurabilirsiniz.
 • Bulunduğumuz alan milli park statüsünde bir koruma alanıdır. Bu alandaki kısıtlamalar hakkında kamp görevlilerimizden bilgi alınız. Ağaç kesmek, kamp alanı dışında ateş yakmak, çiçek toplamak ya da herhangi bir doğal canlı ya da yapıyı yer değiştirmek, taşımak, bulunduğu yerden ya da alandan çıkarmak yasalarla yasaklanmıştır.
 • Bölgede kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü, tırmanış, bisiklet ve benzeri etkinlikleri kendi başınıza yapacaksanız lütfen yeterli bilgi, deneyim ve fiziksel donanıma sahip olduğunuzdan emin olunuz. Mutlaka jandarmaya ve yerel arama kurtarma birimlerine etkinliğinizin öncesinde ve sonrasında bilgi veriniz.
 • Kamp görevlilerimiz ve tur liderlerimiz ülkemizin bölgedeki en deneyimli profesyonellerindendir. Etkinliklerinizden önce istişare edebilir, bilgi alabilirsiniz. Özel rehberlik ve tur hizmetleri için bizlere başvurabilirsiniz.
 • Kamp yerlerinde kullanılan tüm ekipmanlar hafif, portatif, doğa kamplarına uygun malzemelerdir. Buna rağmen hatalı ve kötü kullanım nedeniyle yıpranmaya, bozulmaya, işlevsiz kalmaya açıktır. Lütfen hassas kullanınız. Zarar verirseniz, sizden sonra gelecekleri düşünerek mutlaka kamp görevlimize bildiriniz.
 • Bölgede yaban ya da evcil hayvanlar için asla yiyecek bırakmayınız.
 • Hiç bir hayvanı beslemeyiniz, dokunmayınız, sevmeyiniz. Buradaki hayvanlar evcil dahi olsalar yaban şartlarda yetişmişlerdir. Zarar görebilirsiniz.
 • Milli park içerisinde hiç bir mantar, yaban meyvesi, kök bitki toplanamaz. Asla toplamayınız, yiyecek olarak tüketmeyiniz.
 • Yerel halkın kültür ve geleneklerine saygılı olunuz. Kıyafet seçimleriniz, insan fotoğrafı çekimleriniz hakkında duyarlı olunuz. Gerekirse kamp görevlilerimizden bilgi ya da iletişim için destek alınız.
 • Lütfen özellikle geceleri ses düzeyinize dikkat ediniz. Bağırarak iletişim kurmayınız.

 

DİLBERDÜZÜ, KAÇKARLAR – MONTIS ANA KAMPI

Kuzey Karadeniz’in zümrütü Kaçkarların kalbinde, 2860 metre yükseklikte bulunan ana kampımız, dağ göllerinden gelen su ile beslenen dere kenarı, yeşil örtüsü ile hafızalarınızda yer edecek. 

NASIL GİDİLİR?

Dilberdüzü kampına ulaşmak için birkaç seçenek mevcut olmakla birlikte hepsi Yusufelin’den geçiyor. Uçakla gelecek misafirlerimiz için en uygun seçenek Erzurum Havaalanı. Misafirlerimizin karayolu ile önce Yusufeli, sonra da Heveg (Yaylalar) Köyüne ulaşmaları gerekmektedir. Ek hizmetlerimiz olan Erzurum – Heveg ulaşım, Heveg konaklaması, ana kampa ulaşım ve katır hizmet detaylarını aşağıda inceleyebilir, ofisimizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca zirve ve ya trek içerikli paket turlarımız ile bütün bu hizmetlere tek seferde ulaşabilirsiniz.    

 

KARAYOLU GÜZERGAHI İÇİN TIKLAYIN:

https://goo.gl/maps/aftkHc4NPD1oJU6d9

KAÇKARLAR’DA NELER YAPALIM?

Ana kampımızda münferit konaklayacak katılımcılarımız tam pansiyon konaklama hizmetimiz ile kendi çevre gezilerinize, yürüyüşlerinize, tırmanışlarınıza odaklanabilir, isterseniz irtifası yüksek ana kampımızın keyifli manzarası eşliğinde dinlenebilir, kamp hayatının keyfine varabilirsiniz. Kaçkar turlarımız için tıklayınız.

ANA KAMP HİZMETLERİ

Sadece uyku tulumunuzu yanınıza alarak kampımıza gelebilirsiniz. Kampımız kamp yeri hizmeti vermez. Tam pansiyon konaklama hizmeti vermektedir. Kendi çadırınızı dilerseniz getirebilir, tercihinize göre kendi çadırınızda da tam pansiyon konaklama hizmeti alarak kalabilirsiniz. Kamp yerimizde konaklama çadırları, mutfak çadırı, depo çadırı, yemek çadırı, içme ve kullanma suyu, atık bidonları, güneş enerjili aydınlatmalar, portatif masa ve sandalyeler, yeme-içme ekipmanları bulunmaktadır.

KAMPTA YEMEKLER

Kampımızda tam pansiyon konaklama hizmeti verilmektedir. Doğa sporcularının ve doğaseverlerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış haftalık set menü olarak erken kahvaltı, kahvaltı, öğle yemeği kumanyası ve akşam yemeği sunulmaktadır.

KAMPTA İÇECEKLER

Kamp yerimizde günün belli saatlerinde sıcak içecekler, atıştırmalıklar ücretsiz olarak ikram edilir. İçme suyu kamptaki dereden alınmaktadır. Kampımızda meşrubat ve diğer soğuk içecekler satılmaktadır.

KAMPTA DUŞ & WC, KİŞİSEL TEMİZLİK

Kamp yerimizde ortak kullanıma açık WC binası bulunur. Kamp yerimizde ayrıca el yıkamak için musluklu bidonlar ve sabun bulunur. Ayrıca tüm katılımcılara bir hijyen-temizlik seti verilmektedir.

KONAKLAMA ÇADIRLARI

Kamp yerimizde tek ve iki kişi konaklamak isteyen katılımcılarımıza ise 3 kişilik dağ tipi dome çadırlar sunulur. Çadırlarımızda branda kılıflı matlar bulunur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Not: Birimler cm’dir. Çadırlarımız 3 mevsim alüminyum çubukludur.

KAÇKAR ZİRVE TURLARI

Dilberdüzü kampımızda kamp yapmanın en zahmetsiz, en konforlu halini yaşarken aynı zamanda ulaşım, rehberlik gibi hizmetleri tek bir pakette alabilirsiniz. Kaçkar zirve turlarımız, Karadeniz’in en yüksek doruğunda durmak isteyenleri bekliyor. Ayrıca kapalı gruplara özel çocuk kampları, aktif tatiller, aile turları gibi farklı içerikleri de sizlere özel paketler halinde sunuyoruz.

KAMPLARIMIZI KİMLERE ÖNERİYORUZ?

Kamplarımızı turlarımıza katılarak kullanabileceğiniz gibi özel etkinlikleriniz için de hizmet alabilirsiniz. Kamp tatili yapan aileler, tırmanışa gelen dağcılar, patika-dağ koşucuları, diğer seyahat acentaları ve özel gruplar için kampımızı öneriyoruz. Sadece uyku tulumunuzu alarak gelip kamp yapmanın vakit alan ve ayrı bir yoğunlaşma isteyen işlerini, lojistik sorunlarını düşünmeden aktivitelerinize ya da ailenize daha çok odaklanabilirsiniz. Doğadaki vaktinizi çok daha etkin, verimli ve eğlenceli kılabilirsiniz.

EK HİZMETLER

Kamp yerimizde başta ulaşım hizmetleri olmak üzere yeme içme, özel rehberlik gibi hizmetler alabilirsiniz.

ULAŞIM HİZMETLERİ

Ek hizmetlerimizden aksaklık yaşamadan yararlanabilmek için rezervasyon sırasında ek hizmet – ulaşım taleplerinizi bildirmeniz önemlidir.

DİLBERDÜZÜ KAMPI FİYAT LİSTESİ

TAM PANSİYON KONAKLAMA

Kişi Başı Gecelik

Kamp Konaklaması*

 250 TL

  
  

*Fiyata Dâhil Olanlar

 • Ücretsiz çadır, mat
 • 1 Kahvaltı, 1 öğle yemeği / kumanya, 1 akşam yemeği
 • Kampta ikram saatlerinde atıştırmalıklar ve sıcak içecekler

Önemli not: Hijyen koşulları göz önünde bulundurulduğunda uyku tulumu kiralaması yapılamayacaktır, kendi uyku tulumunuzla gelmenizi rica ederiz. Yaz dönemi boyunca Emli kamplarında yapılacak konaklamalarda konfor derecesi 0 –5 derece olan 3 mevsim tulumlar yeterli olacaktır.

TRANSFER HİZMETLERİ

YÖN

ÜCRETLER

Yusufeli – Heveg Transferi

350 TL 1-3 Kişi tek yön

ERZURUM HAVAALANI

Tek yön binek araç ( 1-2 kişilik)

Tek yön araç (3 – 8 kişilik)

 

 1300 TL Tek yön araç fiyatı

 1950 TL Tek yön araç fiyatı

 

 

 

3350 M, AĞRI DAĞI – MONTIS ANA KAMPI