COVID’19 Önlemlerimiz

COVID 19 İLE İLGİLİ YAKLAŞIMLARIMIZ

COVID 19 pandemisi sürecinde bir kez daha anladık ki en büyük şansımız katılımcılarımız. Bu süreçte bizlere olan güvenleri, #iptaletmeertele etiketli kampanyamıza destekleri, dayanışma ve paylaşımcılıkları için katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ederiz. Bu süreçte katılımcılarımız, takipçilerimiz, çalışanlarımız ve tüm diğer takipçilerimizle fiziksel olarak bir arada olamasak da yakın ve etkin bir iletişimde kalmaya çalıştık. Sürecin getirdiklerini, ortak paydalarımıza etkilerini mümkün olduğunca iyi analiz etmeye, beklentileri, yeni sorumluluklarımızı ve hassasiyetlerimizi yüksek katılımlı ortak bir akıl ile belirlemeyi önceledik. Doğa, dağ ve macera turizmine yönelik kapsamlı bir tüketici anketinin de sektörümüzde öncülüğünü yaptık.

Anket sonuçlarını incelemek için tıklayınız.
Anket sonuçlarını incelemek için tıklayınız.

TURLARIMIZDA VE KAMPIMIZDA ÖNLEMLERİMİZ

 • Turlarımız 6-8 kişilik gruplar için gerçekleştiriyoruz. Birçok turumuz ise daha küçük gruplarla yapılacaktır.
 • Yeni normal sürecinde transfer araçlarının yüzde 50 kapasite ile hareketini sağlayacağız.
 • Transfer araçlarının sık aralıklarla temizlenmesi ve dezenfekte (arınık) edilmesini sağlayacak, düzenli kontrollerini yapacağız.
 • Araç içinde kaptan, rehber ve katılımcıların maske ile yolculuklarını sağlayacağız.
 • Transferlerimiz ekspres olacaktır. Transferler süresince ihtiyaç halinde olabildiğince az mola verecek ve temizliğinden emin olunan yerlerde duraklama yapacağız.
 • Kamp alanını fiziksel mesafeye uygun olarak düzenleyeceğiz.
 • Çadırlar arası 250 cm mesafe bırakacak şekilde kamplarımız hazırlanacaktır.
 • Kamp alanında hijyenik malzemeleri kolay ulaşılır hale getireceğiz
 • Kamp tuvaletlerinin düzenli temizliğini sağlayacağız.
 • Her kamp yerinde mutfak ve yeterli yemek yeme çadırları bulunduracağız.
 • Yemek saatlerinde katılımcılar 1 masada en fazla 2 kişi oturacaklar, ya da yemek çadırlarında fiziksel mesafe ve hijyen kurallarına uygun aralıklarla oturabilmelerini sağlayacağız.
 • Çadırların bir önceki kullanıcıdan sonra detaylı temizlenmesini ve 12 saat havalandırılmasını sağlayacağız.
 • Ortak malzemelerin kullanımının olabildiğince azaltılmasını sağlayacağız. Her katılımcıya bir kişisel hijyen kiti dağıtacağız. Kişisel hijyen kitinde her gün için bir maske, sıvı sabun, anti bakteriyel el temizleme jeli, ıslak mendil, tuvalet kağıdı sağlayacağız…
 • Kamp aşçılarımız ve servis personelimiz maske, eldiven, önlük ve siperlik kullanmalarını sağlayacağız.
 • Tüm katılımcılar çift kişilik çadırlarda ek ücret ödemeksizin tek kişi konaklama hakkına sahiptir.
 • Turlarımıza gelen, kamp yerlerimize giriş yapan katılımcılarımız, misafirlerimiz ”Bilgilendirme ve Onam Formu” doldurarak salgına karşı korunma sürecine katkıları sağlanacaktır.

COVID 19 İLE İLGİLİ PRATİK ÖNERİLER & UYARILAR

 • Lütfen sosyal mesafenizi kamp yerlerinde de koruyunuz. Diğer misafirleri, çalışanları uyarmaktan çekinmeyiniz. Gerekirse kamp görevlisine bildiriniz.
 • Kamp yerlerimiz ve kişisel hijyen kitlerimiz sıkça kişisel temizlik yapmak, ellerinizi sık sık sabunlamak için yeterlidir.
 • Sağlık sorunu, yüksek ateş ve herhangi diğer semptomları kendinizde, çadır arkadaşınızda ya da diğer misafirlerde hissederseniz mutlaka bize bildirniz.
 • Semptomları hissettiğinizde en yakın sağlık kurumuna gitmek için kampı ya da turumuzu terk etmekten kaçınmayın.
 • Çadırlarınız güvenli, suya karşı dayanıklı havalandırma yapmak için uygun şekilde dizayn edilmiştir. Çadırınızı, uyku tulumunuzu gün içerisinde mutlaka havalandırınız. Güneş altında bekletiniz.

YENİ TİP CORONA (COVID 19) VİRÜSÜ BİLGİLENDİRMESİ VE ONAM FORMU

Dünyada ve ülkemizde bulunan COVID 19 virüsü yüksek bulaştırıcılık nedeni ile hem sağlığımız hem de halk sağlığı açısından önemlidir. İşyerimizde, kamp alanlarımızda ve turlarımızda hizmet almadan önce aşağıda yer alan bilgileri kontrol ederek onaylamanız gereken bir onam formu imzalamanızı rica edeceğiz.

Lütfen aşağıdaki maddeleri gözden geçiriniz. Her hangi bir maddenin olasılığından şüpheleniyorsanız, ofisimiz ile bağlantı kurunuz.

a) Son 14 gün içinde yurtdışına seyahatim yoktur.
b) Evimde, yakın çevremde son 14 gün içinde yurtdışına seyahat öyküsü olan ve son 14 gün içinde ateş, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, balgam ve nefes darlığı şikâyeti olan kimse yoktur.
c) Bu bilgilendirme sonrasında, salgınla mücadele kapsamında işyerinizde, kamp alanlarınızda, turlarınızda gerekli önlemlerin alınmış olduğunu gördüğümden firmanızdan hizmet almayı kabul ediyorum. Turlarınızda, kamp alanlarınızda, iş yerinizde bulunduğum süre boyunca tarafınızca alınmış olan sağlık ve hijyen önlemlerine riayet edeceğimi, el dezenfektanı, tarafıma teslim edilen maske ve eldivenleri kullanacağımı, başkalarının sağlığını tehdit edecek davranışlardan kaçınacağımı, hülasa turlarınızda, kamp alanlarınızda, iş yerinizde bulunduğum sırada alınmış veya alınacak her türlü tedbire uyacağımı,
d) a,b,c maddeleri ile ilgili durumumda bir değişiklik olur ise sağlık kurumumu bilgilendireceğimi ve en yakın sağlık kuruluşuna başvuracağımı,
f) HES kodu ile yolculuk edeceğimi,
g)Yukarıdaki kurallara riayet etmemem halinde ortaya çıkacak tüm sonuçlardan sorumluluğun tamamen tarafıma ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederim.

YASAL ZORUNLULUKLAR

HES KODU NEDİR?

Türkiye’de seyahat yasağı 1 Haziran itibariyle tüm şehirlerde kalkmış oldu. Hayat Eve Sığar uygulaması ile alınacak, tek seferlik kod sayesinde vatandaşların nereye gideceği, kimlerle yolculuk yapacağı kayıt altına alınacak ve birilerinde hastalık tespit edildiği takdirde o yolculukta bulunan herkesin durumu kontrol altına alınmaya çalışacak.

HES KODU NASIL ALINIR?

HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ‘HES kodu işlemleri’ bölümüne girilerek alınabilecek.

SMS İLE HES KODU

HES Kodu ayrıca SMS yöntemiyle de alınabilecek. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; TC kimlik numarası, TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.